Pozycjonowanie Kraków

W pozycjonowaniu stron ważnym pojęciem jest indeksowanie strony google. Co wogóle oznacza ten termin? Po co nam indeksowanie i co można zrobić by je poprawić?

Indeksowanie witryny odbywa się podczas odwiedzin googlebota na stronie. Robot google pobiera zawartość strony i przechodząc przez kod HTML / JS analizuje stronę i wpisuje ją do indeksu. Nawigacja najczęściej prowadzi robota do podstron serwisu, które analogicznie przetwarza i indeksuje. Ważne jest by strona została zaindeksowana w Google - jest to równoznaczne z byciem w wyszukiwarce i potencjalnym wejściem użytkownika, który poszukuje informacji po wyszukaniu.

Najprostszym sposobem sprawdzenia indeksu jest wpisanie w wyszukiwarce słówka "site:" a następnie adresu url strony. Naszym oczom ukarze się lista wyników url, które zostały zaindeksowane przez googlebota. Ocenia się, że im większy indeks tym strona jest bardziej złożona i obszerna, natomiast strony czysto statyczno-informacyjne z krótką prezentacją mają zaindeksowanych kilka podstron.

Strony internetowe związane z Krakowem najczęściej zaindeksowane są pod tytułem w którym znajduje się nazwa miasta. Stąd mechanizm wyszukiwania google na stosowne zapytanie będzie mógł internaucie przedstawić określone strony regionalne.


Inne usługi: dodatki na stronę, relacje multimedialne, Copywriting